Порасна ќеркичката на Гоце Георгиевски и Симона: Софи наполни 4 години

Ќеркичката на ракометниот репрезентативец Гоце Георгиевски и Симона наполни 4 години.

Малата Софија е второто дете на Гоце и Симона кои го имаат и синчето Алексеј.

Роденденската забава ја сподели сопругата на голманот Борко Ристовски, Нина објавувајќи фотографија на Инстаграм стори.

Среќен роденден Софи.


Инаку ако судиме на прв поглед, малата Софија е иста како тато Гоце.