Радмила Шеќеринска демонстрира елеганција во НАТО: Црно за отменост меѓу машкиот свет

Ако не знаете како да се облечете, односно на која боја да се потпрете на официјален настан, одлучете се за црната, боја која е симбол на моќта, елеганцијата, формалноста.

Министерката Радмила Шеќеринска на работната вечера со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во Брисел изгледаше одлично. За таа пригода, носеше асиметричен фустан со миди должина, кој има ремен нa половината. Шеќеринска овој едноставен крој на фустан го надополнила со брош во тиркизна боја.

Инаку, овој фустан по втор пат го носи на формални настани и тоа секако е за поздрав. 


Фото: Фејсбук

Р.Ж.М.

Можеби ќе ве интересира:

Што е тоа што само Шеќеринска го носи, а другите двајца политичари го немаат на себе?

(ФОТО) Семејно на планина: Радмила Шеќеринска го покажа татко си