Сакате да бидете модерни и шик оваа пролет? Облечете се вака (ФОТО)

FOTO: Profimedia

Ешли Робертс е американска пејачка и глумица, а овие денови вниманието го провлекува со неверојатниот избор на гардероба.

Таа на сите им зададе сериозна модна задача. Ако сакате да бидете шик оваа пролет, внимателно комбинирајте силни бои и нема да згрешите.

Актерката при оваа прилика искомбинирала портокалова, розева и минт зелена боја.

Токму комбинацијата на силни бои е нов моден хит за пролет-лето 2021 година.

Со оглед на тоа дека Ешли има 39 години, можеме да заклучиме дека ваквиот моден избор жената може само да ја подмлади.Извор: stil.kurir.rs

Може да ве интересира:

-Fashion Group ги слави жените: Супер промоции посветени само на дамите!
-Совршено ги нагласува атрибутите, успешно ги прикрива недостатоците: Модел на фустан кој мора да го има секоја жена (ФОТО)

-Мега популарни се на Инстаграм: Зошто се посебни хулахопките Шанел?