Сама го чистам изметот на милениците: Расправија во вилата од 60 милиони доларите на Бен Афлек и Џеј Ло

Во нивната палата во Беверли Хилс вредна 60 милиони долари, Џеј Ло и Бен се караат поради домашни миленици. Латино дивата вчера имаше видео повик од семејната куќа.

Џенифер Лопез (54) и Бен Афлек (51) имаат нови конфликти во бракот. Двојката се скарала поради нивните миленици, кои се девет на број.

Во нивната палата во Беверли Хилс вредна 60 милиони долари, Џеј Ло и Бен имаат осум кучиња и една мачка. Џенифер бара исклучителна дисциплина кога се во прашање животните, додека Бен е поопуштен, па поради тоа го смета за мрзлив.

- Тоа е комплетна зоолошка градина во нивната куќа. Џеј се колне дека е единствената што им го чисти нередот и секогаш го мачи Бен да и помогне повеќе и барем да им го подигне изметот, откри извор близок до парот за „Хит“.

Бен не сака самиот да се грижи за милениците, па ангажирал специјален персонал за таа работа.

– Ангажира компанија за да им го расчисти нередот, што навистина и пречи на Џеј, бидејќи тој самиот е повеќе од способен тоа да го направи, па според нејзиното мислење, тој е само мрзлив – додал изворот.

Изгледа и дека милениците го претпочитаат газдата Бен пред љубовницата, што и пречи на популарната латино дива.

- Се чини дека на кучињата особено не им е доста од Бен. Сите трчаат по него кога ќе влезе во собата. Ако излезе од дома, почнуваат да лааат и сакаат да го следат. Во основа, тој ги добива сите поволности, без никаква работа, што е една од најголемите фрустрации на Џеј кон него, вели изворот.

Бен се обидува да ја претвори ситуацијата во шега и и кажува на сопругата дека е љубоморна на кучињата.

- Се пошегува дека таа е љубоморна на кучињата, но Џеј чувствува дека тоа има пасивно-агресивен тон. Џенифер на тоа гледа како на напад, но Бен на тој начин сака да и влезе под кожа. Тоа е прилично детско и не многу здраво – заклучил изворот.

Холивудската двојка ги покажа деталите од својот раскошен дом во четвртокот за Денот на благодарноста. Џеј Ло на својот Инстаграм објави детали на луксузно опремената семејна маса.

- За централниот дел користевме портокали, лимони и каки, ​​ставивме зеленило за да изгледа празнично - рече таа. Таа користела брендирани садови и декор, а само чиниите за супа чинеле 250 долари, пишува „Пејџ сикс“.

Лопез беше фотографирана во лежерна облека, истата во која се појави во средата. Во видеото можеше да се види и луксузниот семеен двор, базенот и овошките.

Иако парот никогаш официјално не ги обиколи 12-те спални соби, 12 бањи и гаражата со 12 автомобили, неколку соби беа видени во позадината на објавите на Џенифер на Инстаграм.

Фото: Инстаграм
Извор: www.24sata.hr