Се омажи водителката Јелена Богојевиќ: Наскоро ќе стане мајка, а за најпосебниот ден облече нежна венчаница (ФОТО)

Пред 3 дена наполни 29 години, наскоро ќе се оствари и во улогата на мајка, а вчера шармантната водителка Јелена Богоевиќ му кажа „ДА“ и официјално стапи во брак со вереникот Спасиќ Срѓан. 


За свадбената веселба новопечената мајка облече нежен бел фустан, а се одлучила за ненападна шминка по која и е препознатлива а косата ја носеш пуштена.

Јелена се сврши со Срѓан минатата година, кога тој на романтичен начин ја побара за сопруга, во Крушево каде што беа на одмор. 


Јелена за Женски магазин тогаш изјави дека сè уште не може да верува, а фотографиите на социјалните мрежи ја опишуваа нејзината голема среќа.

-Немам зборови со кои можам да ја опишам среќата и сите изливи на емоции кои надојдоа по запросувањето во преубавото Крушево... Едноставно од самиот почеток знаевме и бевме сигурни дека сме еден за друг, сфативме дека сме копнееле по ваква сродност и сме се барале потсвесно и за првпат во животот пронајдовме и доживеавме ваква љубов. Се запознавме во вистинско време, неочекувано и брзо се зближивме, а чувствата, разумот, заедничките погледи и ставови беа пресудни да решиме цврсто дека сакаме да го поминеме животот заедно, па и сите наредни ако постојат“, ни изјави водителката тогаш. 

Јелена секое утро ја гледаме во емисијата „Магазин“ со интересни гости. Неодамна, таа беше наша гостинка во рубриката „Пред огледало“ и изјави: 

-Кога сум нашминкана, најмногу сакам да ги истакнам очите, моите природни трепки и веѓи или усните, а да прикријам мозолчиња кои ненадејно се појавувуваат од различни причини или пак подочници од премор. -Освен за козметички производи и масажи, за телото се грижам и со активности како пешачење, возење велосипед, пиење поголема количина на вода, а посебен режим на исхрана во моментов немам, се трудам да јадам разновидно и умерено и најверојатно и брзиот метаболизам си го прави своето за одржување на линијата“, ни раскажа убавата водителка. 


Фото: Инстаграм Screenshot