Се ожени бившиот на Лопез: Ѕирнете како изгледала невестата која е 31 година помлада од Ентони (ФОТО)

Познатиот пејач и поранешен сопруг на Џенифер Лопез, Марк Ентони (54) вчера во Мајами се оженил со манекенката Надија Фереира (23). Меѓу гостите имало и бројни познати личности, а дали Џеј Ло била на свадбата?

Марк Антон и Надија Фереира се венчаа осум месеци по свршувачката, а се верија набргу откако Џенифер Лопез (Афлек) и Бен Афлек ја официјализираа својата врска.

Пејачот и поранешна натпреварувачка за Мис Универзум бал организирале прослава во Музејот на уметност Перез во Мајами. На венчавката присуствувале градоначалникот на Мајами Френсис Суарез, Салма Хајек, Дејвид Бекам, Малума, Лин Мануел Миранда, Ромео Сантос и Луис Фонси.

View this post on Instagram

A post shared by Sobre La Noticia (@sobrelanoticia)Младенците ги венчал попот татко Хорхе, невестата носела венчаница од брендот Галија Лахав, додека младоженецот одело од престижната модна куќа „Кристијан Диор“.

Како што пишува Hola, Надја Фереира блесна во венчаница со огромна наметка и романтични детали од тантела.

View this post on Instagram

A post shared by Nadia Ferreira News (@nadiaferreiranews)Марк Ентони имаше неколку кумови, а еден од нив беше Бекам, како и мексиканскиот милијардер Карлос Слим. Кума на невестата била Елена Марија Торуко, сопруга на Карлос Слим Домит, син на споменатиот бизнис магнат од Мексико.

На венчавката присуствувале синовите на Марк Ентони, Кристијан (21) и Рајан (19), кои познатиот пејач ги доби во брако со поранешната сопруга Дианара Торес.

Меѓу гостите ги немало Џенифер и Бен Афлек, ниту четиринаесетгодишните близнаци Макс и Ема, кои славната пејачка ги има со поранешниот сопруг.

View this post on Instagram

A post shared by Nadia Ferreira (@nadiatferreira)Џеј Ло и Бен беа забележани овој викенд во Мајами каде што вообичаено живеат со своите деца од претходните бракови.

Причината зошто Џенифер не била на венчавката не е позната, таа и Ентони се во добри односи, како што изјавила во 2017 година. Во меѓувреме, меѓу нив немаше скандали.

Марк Ентони беше во брак со Шенон де Лима покрај Џеј Ло и гореспоменатиот Дианара Торес. Тој е татко на шест деца.


ФОТО: Инстаграм