Скандал! Мајката на Пике ја нападна Шакира, шок снимка го обиколи светот! (ВИДЕО)

Војната меѓу поранешните сопружници не стивнува

Во екот на скандалот со Шакира и Жерар Пике, кој зуи низ светот, на мрежите се појави видео кое ја вознемири светската јавност, а една од главните актери е мајката на голгетерот, Монсерат Бернабеу.

Во контроверзното видео Шакира и нејзината свекрва се расправаат, додека во еден момент мајката на Пике бесно го зграпчува лицето на колумбиската ѕвезда. 

Она што дополнително ја налути јавноста е моментот кога Монсерат наводно низ заби рекла „Мораш да ја затвориш устата“, цело време обидувајќи се да ја замолчи најуспешната латино пејачка на сите времиња.
фото:  printscreen Twitter video @kewchiy