Со омилениот црвен кармин: Погледнете како изгледа денес поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи (ФОТО)

Поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи денес поретко ја гледаме и слушаме во јавност, но од време на време „се појавува“ на социјалните мрежи.

Каде и да се појави таа, привлекува внимание . Така било отсекогаш, така е и денес.

Овој пат професорот Гордан Калајџиев, на својот фејсбук профил објави фотографија со убавата Фетаи која позира со широка насмевка.

Последните неколку години, обвинителката ја носи фризурата доста кратко и не ја сменила одамна во поглед на должина, а верна му е очигледно и на црвениот кармин за усни.


ФОТО: Принтскрин Јутјуб