Ставија крај на љубовта: Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ се разделуваат по повеќе од две децении заеднички живот

Никој не се надеваше на ваква вест, бидејќи важеа за хармоничен пар.

Во ексклузивно интервју за Женски магазин, пред некој ден во кое Данијела откри непознати детали за животот, ја прашавме и како е Петар, а таа кратко одговори

 „Добар е. Заедно сме, си даваме поддршка еден на друг“, сепак регионалните медиуми пишуваат дека пејачот Петар Грашо и неговата колешка Данијела Мартиновиќ се разделиле по повеќе од две децении, што ја изненади публиката.

Оваа вест за Стори ја потврдил извор близок до 49-годишната Даниела и 45-годишниот Петер, кои наводно не живеат заедно веќе некое време.

Тие беа познати како еден од омилените парови на сцената, а заедно поминаа повеќе од 24 години. Никогаш не сакале премногу да откриваат детали од нивниот приватен живот пред јавноста, тие зборуваа за деталите од нивната љубов во ретки прилики исто како што ретко се појавуваа заедно во јавност.

Досега двајцата не сакаа да коментираат за крајот на љубовта, но медиумите пренесуваат дека веќе неколку месеци не живеат под ист покрив.

извор:dnevnik.hr/GLOSSY

Поврзани вести:

Бракот ќе ни ја расипе љубовта: Данијела и Грашо искрено за врската


Ни се случи љубов на 25 поглед: Љубовната приказна на Данијела и на Грашо