Стил на денот: Емина Јаховиќ ги има најмодерните чизми за оваа есен, одлично одат со класична, но и тренди облека

Каубојките на големо се вратија во модниот свет, а оваа есен станаа апсолутен хит. Пејачката Емина Јаховиќ ги облече со интересна комбинација.

Влегувањето во есенската сезона со себе носи и промена на облеката. Сандалите и влечките ќе ги заменат чевлите и чизмите, а ние ви носиме модел кој ќе биде апсолутен хит оваа есен.

View this post on Instagram

A post shared by Gemma Talbot (@gemmatalbot)Познатите дами се во чекор со трендовите, а на големо почнаа да ги носат познатите каубојки. Без разлика дали ќе се одлучите за класика или шик, нема да погрешите, бидејќи тие се враќаат во мода.

И пејачката Емина Јаховиќ облече каубојки кои ги искомбинира на интересен начин. Носеше кратки панталони од светол тексас, а ги искомбинира со кафена ролка со кратки ракави, која одлично се вклопуваше со каубојските чизми во иста боја. Таа носеше и тексас јакна, додека целиот аутфит го комплетираше со кафен ремен и чанта.

View this post on Instagram

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)


Извор: stil.kurir.rs