Стил на денот: Инфлуенсерката Марис по теркот на светските трендсетери во капут со интензивна боја

Штипјанката која се потпишува под севдонимот Марис на Инстаграм е една од најпознатите инфленсерки кај нас. Нејзиниот профил е доста шарен, таа е обожавател на интензивни бои и масивни модели на додатоци, а тоа може да се види и на нејзините објави. 

Една таква објава го привлече нашето внимание и токму затоа таа е наша денешна модна инпирација.

Марис на фотката носи долг капут во интензивна сина боја, плетена ролка во портокалова боја и чанта во истата боја, а целиот изглед го заокружила со најмодерните обувки за сезонава бели чизми со голем ѓон.

Одличен избор за студените денови, по теркот на светските трендсетери.Фото: Инстаграм 

 - Необична невеста: Се омажи познатата македонска инфлуенсерка (ФОТО)