Стил на неделата: Кафени чизми за секоја комбинација по примерот на Кјара Ферањи

Најпознатата модна инфлуенсерка и блогерка, Кјара Ферањи не освои со своите кафени чизми-мартинки кои се тренд број еден сезонава.

Совршени за едноставно лежерни, но и поелегантни комбинации, овие кратки чизми со врвци се парче кое навистина вреди да го имате во вашиот гардеробер оваа зима.

View this post on Instagram

A post shared by Chiara Ferragni  (@chiaraferragni)