Три ерогени зони кои жените ги забораваат, а не треба

Сексуалниот терапевт и автор Емили Морс редовно споделува совети за секс и задоволство, а сега допре до три занемарени ерогени зони кои ветуваат интензивно задоволство.

Ова се три „потценети“ ерогени зони, кои ќе ја зачинат предиграта и ќе обезбедат фантастичен секс. Сексуалниот терапевт и автор Емили Морс споделува совети за задоволство.

Американката има уреден трик како да ја зачини предиграта. Морс е позната по советите за интимност и задоволство. Сексуалниот терапевт обично ги споделува своите предлози на социјалните мрежи и на својата веб-страница.

Сега таа открива три потценети ерогени зони на социјалните мрежи за да ја зачини нејзината предигра.

- Дали ќе го пробате ова вечерва? Сакате да ја зачините предиграта? Испробајте ги овие 3 потценети ерогени зони, вели Емили, а потоа објаснува кои точки ветуваат интензивно задоволство.

View this post on Instagram

A post shared by Emily Morse (@sexwithemily)


Тие се наоѓаат зад коленото, на лакот на стапалото и на страната на торзото.

„Тоа место зад коленото е едноставно“, „Торзото. Апсолутно - се согласија“, „Не заборавајте да грицкате нежно околу колкот, ако одите таму“, „Истражувањето на потценетите ерогени зони како задниот дел на коленото може да додаде привлечна промена на предиграта, претворајќи го истражувањето во прекрасно патување“, коментираа нејзините следбеници на видеото.

Претходно, секс експертот објасни дека не е тајна дека подобрата комуникација може инстантно да ја подобри интимноста. Експертите за секс веруваат дека е важно да се знае што сакааат и што не сакаат еден на друг во кревет.

Емили е прилично отворена за нејзиниот љубовен живот, признавајќи дека сексот бил разочарувачки во нејзините помлади години. А сега таа ја презема контролата во нејзините 50-ти години, но и им помага на другите, пишува Дејли Стар.

Фото: www.freepik.com
Извор: www.24sata.hr