Тридневна војничка диета (со сладолед) која топи килограми

Оваа воена диета е, всушност, краткорочен план за исхрана дизајниран да ве натера брзо да успеете да влезете во вашата облека ...

Ако правилно го следите планот на ова воена диета, може да најдете добар начин да изгубите тежина и брзо да преминете на XL со М големина. Оваа диета е многу лесна и интересна за следење, бидејќи во одреден момент вклучува хот-дог и сладолед. Прочитајте ги следните чекори што ви се потребни на патот кон посакуваниот успех ...

1. ден


Појадок: Направете чаша топол пијалок - одберете дали ќе биде чај или кафе. Направете интегрален тост со две супени лажици путер од кикирики. Исто така изедете половина грепфрут.

Ручек: Чаша топол напиток. Интегрален тост и половина туна.

Вечера: Околу 85 гр месо сварено на пареа (или варено во вода). Додајте чаша грашок, половина банана и мало јаболко. Може да се наградите со мала тегла со сладолед.


2. ден


Појадок: Парче тост - по можност интегрален. Едно тврдо варено јајце и половина банана.

Ручек: Чаша свежо сирење со тврдо варено јајце. Исто така 5 солени крекери.

Вечера: 2 хот-дога, но без печива, малку брокула и половина чаша моркови, половина банана, кој може да се направи поинтересна со додавање половина чаша сладолед - која што ја заслужувате затоа што строго се држите до диетата.


3. ден

Појадок: 5 солени чедаречки сирење (сирење) и мало јаболко.

Ручек: парче интегрален тост со јајце (по желба).

Вечера: туна за внес на протеини. Половина банана со малку сладолед.


Како што забележавте, оваа диета се состои од три оброка дневно. Ако може да се дисциплинира и да се ограничи внесувањето на закуски и грицки, наскоро може да се забележат големи промени во телото. Оваа воена диета е добро балансирана со протеини, јаглехидрати и здрави масти и го забрзува метаболизмот.