Веднаш ќе истрчате пред огледало:Трик што ја претвора мицеларната вода во пена за чистење на лице е хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Потребни се неколку секунди и изгледа неверојатно.

Изминатиов период преку социјалната мрежа Тик Ток откривме многу интересни работи кои го олеснуваат секојдневието, а ова е можеби најголемото изненадување!

Имено, веќе со денови на оваа мрежа се шират видеа во кои девојчињата претвораат само неколку капки мицеларна вода во поголема количина пена за чистење на лицето,  само со дување во памукче!

Тие користат различни видови мицеларна вода, од различни брендови и секој без исклучок успева да ја трансформира во пена за лице, за секунда. 
На тој начин имате мицеларна вода и пена во едно.

Погледнете:


извор:GLOSSY

Make-up артист на холивудските sвезди открива: Како правилно да се нанесе руменилото и да се зачува младешкиот изглед

(ФОТО) Девојки кои немале самодоверба го покажуваат лицето без филтри: Ги рушат денешните стандарди за убавина