Венчаницата на Лепа Лукиќ е хит за денешните стандарди: Вака изгледала на венчавката со сопругот кој го фатила со друга (ФОТО)

Малкумина знаат дека Лепа Лукиќ се мажела три пати. Првиот пат кога стапнала на лудиот камен беше многу млада, со Тома Лукиќ, сега покоен, чие презиме го носеше во текот на кариерата.

Вториот пат му вети вечна љубов на менаџерот Владимир Перовиќ, кого го фати во прељуба, а третиот пат срцето му го даде на Милан Милановиќ со кој помина речиси две децении. Секој од овие мажи оставил трага во животот на пејачката на народна музика, но се чини дека отсекогаш и било најболно да зборува за љубовта на младоста. Првиот сопруг на Лепа Лукиќ, според кажувањата на кралицата на народната музика, поточно нејзината блиска пријателка Нада, бил болно љубоморен.

arget="_blank">
View this post on Instagram

A post shared by estradnimuzickivremeplov (@estradnimuzickivremeplov)


Ја следел, и забранувал да работи, и се заканувал со смрт, дури ја намамил на коцкање, а кога побарала развод, седум години ја влечел по судови.

- Толку многу ја сакаше што едноставно не можеше да се контролира. Нему му пречела нејзината работа и барал да ја остави. Таа не сакаше да се откаже од кариерата бидејќи беше во зенитот на славата. Тома многу ја сакаше и не можеше да се воздржи. Ја демнеше. Се закануваше дека ќе ја убие, не знаееше што зборува. Таа навистина се плашеше, а на крајот, кога ќе му поминело , тој ќе се сожалил и ѝ велел: „Мислиш дека јас ќе те убијам“. Можеби тоа го кажаувал во афект. Сето тоа го трпела седум години, а тој не ѝ дал развод. Не можеше да разбере дека повеќе не можат да живеат заедно. По ѓаволите – изјави претходно за медиумите пријателката на Лепа и додаде дека пејачката на првиот сопруг му ги простила гревовите само пред смртта, бидејќи тоа од неа го побарал на смртната постела.Првиот сопруг на Лепа Лукиќ остави лузни во срцето на кралицата на народната музика, но тоа не ја спречи уште еднаш да му го отвори на Влада Лукиќ. Нејзините пријатели и членови на семејството можат да потврдат колку таа го сакала менаџерот, додека нејзината голема љубов може да се процени врз основа на свадбената фотографија. Единствените слики на Лепа во венчаница.

View this post on Instagram

A post shared by estradnimuzickivremeplov (@estradnimuzickivremeplov)Пејачката не дозволила да падне сенка на нејзиниот избраник, ниту пак некој да кажал нешто лошо за него. Таа го бранела и кога бил во право и кога не бил во право, за жал, тоа ѝ се вратило на лош начин. Ја изневерил, а таа го видела со свои очи.

- Реков дека одам во странство на десет дена да пеам. Ме возеше до аеродромот. Се бакнавме. Наводно заминав, но се вратив истата вечер. Ги најдов како се подготвува во спалната соба. Ја исфрлив гола! Ме молеше да и дадам облека, но јас не и дадов. После ѝ ја фрлив гардеробата по скалите и ја избркав - рекла Лепа.

Лепа ја најде среќата само со нејзиниот трет сопруг. Таа помина две децении со него, а за жал мораше да се збогува и со него во 2019 година. Милан почина во Канада, каде што живееше, а Лепа не крие дека и до ден денес сака да појди таму.


ФОТО: Инстаграм printscreen