(ВИДЕО) Модна икона: Дајана Китон ги откри своите омилени стајлинзи

Модната икона, Дајана Китон, сподели видео на Инстаграм во кое се сеќава на своите омилени стајлинзи ...

Актерката која има седумдесет и четири години призна дека сака костим со строги линии, сјајни шапки и дека ретко носи различна комбинација на бои, освен црна или бела. Во видеото, Дајана прикажа архивски фотографии од своите омилени стајлинзи и зборуваше за нејзината врска со модата.

Во видеото, актерката се појави во бела кошула и фармерки со висока половина со широки ногавици.

„Дури и кога бев млада, секогаш се облекував тренди“, изјави Китон. „Мајка ми и јас ќе исечевме слики од списанија што ќе ни се допаднат, ќе и покажев што сакам, а таа ми го купуваше“.

Актерката вели дека сè уште чува слики од списанија.  Китон, исто така, покажа албум во видеото со нејзината омилена облека, вклучувајќи бел костум со панталони од црвен тепих и маица од Том Браун. На крајот на видеото, Китон сподели и култна слика, во која актерката е во ликот на хероина Ени Хол во фустан на Ралф Лорен со Вуди Ален.

View this post on Instagram

FASHION FIRST ALWAYS!!!

A post shared by Diane Keaton (@diane_keaton) on
Видео: Инстаграм

Елегантно и романтично: Неодолив детаљ за коса совршен за секоја жена