Видео на безбедносната камера го уништи бракот на познатата актерка: „Тоа ми беа најлошите денови во животот во животот, собрав сила заради децата“

Поранешниот сопруг полуде кога го виде и ѝ побара развод

Веста за нивниот развод во септември 2023-та година ги шокираше нивните обожаватели, а потоа на виделина излегоа многу интригантни детали за нивната врска и раскинување. Во интервју за „Vogue“, актерката Софи Тарнер за прв пат проговори за пропаѓањето на нејзиниот брак и за сето она што следеше по тој емотивен бродолом.

„Тоа беа најлошите денови во мојот живот. Некои денови не знаев дали ќе успеам. Ќе му се јавев на мојот адвокат и ќе му кажев: „Не можам да го направам тоа. Едноставно не можам. Никогаш не бев доволно силна за да се залагам за себе. И тогаш, конечно, по две недели поминати во бездна, адвокатот ме потсети да се борам за моите деца. Штом некој ќе ми каже „направи го тоа за твоите деца“, јас го правам тоа. Не би за себе, но ќе најдам сила за нив“, изјави Софи Тарнер за „Vogue“.


Актерката, која се бореше со депресија и анксиозност, во тоа време беше во Велика Британија на снимањето на ТВ серијата „Џоан“, додека нејзиниот поранешен сопруг Џо Џонас и нивните ќерки Вила и Делфи беа во Америка.

„Имав договор да бидам на снимање уште две недели за да не можаи не можев да си одам. Моите деца беа во Соединетите држави и не можев да стигнам до нив затоа што морав да завршам со снимањето, а потоа почнаа да излегуваат сите овие написи. ...“.

По веста за разводот, почнаа да кружат гласини дека Софи го изневерувала бившиот сопруг и дека се разделиле затоа што премногу се забавувала, а сето тоа дојде до крај кога се појавија снимки на кои таа ужива во ноќното излегување со нејзините колеги само неколку дена пред Џо да поднесе барање за развод.


„Боли затоа што навистина се мачам поради секој потег што го правам како мајка - вината на мајката е вистинска. Постојано морав да велам: „Ништо од ова не е вистина. Ти си добра мајка и никогаш не си била луда за забава. Незамисливо е бројот на луѓе кои само ќе измислуваат срања и ќе зборуваат за тоа врз основа на слики“, додаде таа и рече: „Сликата може да каже 1.000 зборови, но тоа не е мојата приказна. Се чувствував како да гледам филм од мојот живот за кој јас не го напишав сценариото, ниту бев продуцент ниту актерка во него, тоа беше шокантно. Сè уште сум во шок“.


Актерката напомена дека во тој период многу ѝ помогнала нејзината пријателка и пејачка Тејлор Свифт, за која рече дека е вистински херој.

„После четири прекрасни години брак, заеднички решивме да го завршиме нашиот брак пријателски. Има многу шпекулации зошто, но ова е навистина заедничка одлука и искрено се надеваме дека секој може да ги почитува нашите желби за приватност за нас и нашите деца. “, гласеше изјавата на Тарнер и Џо Џонас, дека се разведуваат.

Благодарение на посредништво, поранешната двојка постигнала привремен договор за старателство над децата. Во документите стои дека имаат намера да ги решат сите проблеми на пријателски начин. Тарнер и Џонас одлучиле нивните ќерки да поминат две недели со едниот родител, а потоа со другиот. „Јас сум на вистинското место, во вистинско време, ја правам вистинската работа“, напиша Џонас по значајната одлука. Пред тоа им ги одзеде пасошите на нивните ќерки за да не ги однесе од Америка, подоцна и тој проблем се реши, па Софи со девојките отпатува во Британија.

Софи Тарнер беше видена претходно во Лондон со британскиот аристократ Перегрин Пери Џон Дикинсон Пирсон, тие беа снимени како се бакнуваат. Оваа врска стана позната на крајот на октомври 2023-та година кога парот беше забележан во Париз, а бакнежите се толкуваат како уште една потврда за романсата. Пирсон се смета за еден од најпосакуваните ергени во Велика Британија. Богатството на неговото семејство се проценува на 225 милиони долари. Нова љубов Софи Тарнер е најстариот син и наследник на четвртиот виконт Каудреј, Мајк Пирсон, кој на јавноста ѝ е познат како поранешен филмски продуцент. Тој е сопственик на вистинска медиумска империја.

Извор: zena.blis.rs