„Во болницата е како во затвор“: Рокерот Џорџе Давид позитивен на КОВИД-19

Рокерот Џорџе Давид, кој последниот период е познат по жирирањето во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ на својот Инстаграм профил сподели дека е позитивен на КОВИД-19.

„За жал... штотуку ми е потврдено дека имам КОВИД-19! Не сфаќам... очаен сум. Вирусот ќе помини. НО... БОЛНИЦАТА!! ПЕКОЛ!! КАКО ДА СИ ВО ЗАТВОР!! ВО ВОЈСКА!! Луѓе... чувајте се. Ве молам!“ - напиша покрај фотографијата која ја сподели на својот Инстаграм профил.

View this post on Instagram

A post shared by Djordje David Nikolic (@djordje_david) on