Во екот на скандал Кејт Мидлтон во издание од кое застанува здив: Гламур - буквално е родена за овој фустан

Кучињата лаат, караваните си врват - изгледа дека Бакингемската палата ја исполнува оваа стара поговорка. Имено, додека Велика Британија ја тресе жесток скандал откако беше откриено дека наводните „расисти“ во кралското семејство се никој друг туку кралот Чарлс и Кејт Мидлтон, тие решија да го игнорираат целиот настан и да ги продолжат своите активности во нормален ритам.

Така, принцот и принцезата од Велс вечерва беа почесни гости на хуманитарниот настан Royal Variety Performance, а Кејт Мидлтон изгледаше навистина спектакуларно и посјајно од вообичаено.


Убавата бринета широко се насмевнуваше, не покажувајќи дека е особено погодена од тврдењата дека таа е таа што предизвика загриженост за бојата на кожата на децата на Хари и Меган и дека ужива во друштвото на нејзиниот сопруг и нивните гости - шведската принцеза Викторија и принцот Даниел.


Познатата 41-годишна Британка избрала прекрасен долг фустан од брендот „Safiyaa“ кој има директен крој и нежно ја следи линијата на телото. Фустанот доаѓа во прекрасна кафеава боја која одлично ѝ прилега на Кејт и се сложува со нејзиниот тен и боја на коса.Креацијата ја красат и прерамките на рамо, како и предимензионираните ракави до подот кои се вклопуваат во фустанот и се вистинско освежување и нешто што на целото издание му даде посебен шмек. Околу јаката од сребрени кристали и камења има и прекрасен детаљ кој наликува на огрлица, но всушност е дел од фустанот.

Принцезата заокружи сè со пар мокасини од превртена кожа во иста боја, clutch чанта од нејзината дизајнерка Џени Пакам и дијамантска нараквица и блескави обетки од бисер и кристал.


View this post on Instagram

A post shared by Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales)Потсетуваме дека американскиот новинар Омид Скоби неодамна ја објави книгата „Крајна игра“, а во холандската верзија на ова дело, имињата на двајцата членови на кралското семејство на кои се повикуваа Меган и Хари кога во 2021 година изјавија дека има одредени членови кои биле загрижени за бојата на кожата на нивниот тогаш нероден син Арчи. Во книгата се вели дека тоа се кралот Чарлс и Кејт Мидлтон, што Скоби го негираше и рече дека имињата се преводна грешка и го обвини холандскиот издавач.


Од друга страна, оваа информација од книгата, без разлика дали е точна или не, ја објави во јавноста британскиот водител Пирс Морган за време на неговата емисија. Локалните медиуми јавуваат дека високи членови на кралското семејство се „запрепастени“ од потегот на Морган.