За дами кои внимаваат на стилот: Како со малку пари да изгледате модерно и уникатно

Не, не ви требаат премногу пари за да изгледате трендовски!

Едно од најчестите прашања за љубителите на модата е веројатно она што често си го поставувате - како да изгледате како милион долари со ограничен буџет.

Ако не сте во позиција да бидете опуштени честопати да го отворате паричникот, ви претставуваме неколку вечни трендови што прават да изгледаме како да сме потрошиле многу повеќе пари во нашата облека.

Ако се облекувате за некоја посебна пригода, а не можете да одвоите премногу за вашиот изглед, доволно е да го изберете наједноставниот Little black dress (мал црн фустан) и нема да погрешите! Ако има интересна јака, ракави, или некој сличен детаљ, уште подобро.

Фото: Инстаграм/anastasijaraznatovic.star/andrijana_janevska/ cecaraznatovik

Едно од парчињата што ја прави секоја мода да се радува на зимската сезона е несомнено палтото. Без разлика дали избирате класични модели или нешто посовремено, дали сакате едноставни или палта украсени со интересни детали, тие се безвременски тренд што на секоја варијанта на облека и дава одредена доза на елеганција и гламур. 

Фото: Profimedia


Ремени, плисирани парчиња, облека што не се пегла ...

Облеката која не е рамна има многу привлечен и видлив изглед, а во следниот период од плисирана ткаенина ќе видиме не само здолништа туку и широки панталони, романтични блузи и сл. 

Фото: Profimedia/ Инстаграм/tamaratodevska

Ваквите парчиња прават да изгледаме позабавно, посмело и поефективно и затоа изгледаат како да се вложува многу повеќе во стајлингот отколку што навистина е вложено.


Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Кожени панталони за модна инспирација: Како да ги носите без грешка