За Стрелците доаѓаат пари, за некој повеќе деловни прилики: Голем месечен хороскоп за декември

ЛАВ

Работа – Декември е знак за нови деловни можности. Од една личност ќе слушнете за нова деловна можност која можеби ќе ви биде тешка, но ќе ви се исплати финансиски. Иако декември ќе започне лесно за вас, ќе сфатите дека во текот на месецот ќе имате многу обврски. Ќе имате повеќе од една можност за работа. Ретроградниот Меркур на 29 декември ви носи забавување на деловните планови, па до тој датум можете да завршите што е можно повеќе работа.

Љубов – Почетокот на декември носи нови страсти и авантури во љубовта. Луѓето кои имаат широк поглед на светот и сакаат да патуваат ќе ви бидат привлечни. Меѓутоа, кога ќе дојде средината на месецот, ќе откриете дека сте порационални и ќе го мерите секој потег во љубовта. Ќе имате интересни познанства преку интернет, но и преку работа.

Здравје – Внимавајте на исхраната.

ДЕВИЦА

Работа – Иако на почетокот на декември ќе имате впечаток дека ништо не се менува на деловен план и дека сè уште е хаотично, пред вас е месец кој ќе донесе промена. Од средината на декември можете да очекувате постабилна ситуација на работното место, бидејќи ќе бидете поконцентрирани и ќе имате соработници кои ќе ви помогнат во извршувањето на обврските. Пред вас е месец во кој ќе остварите поголема добивка.

Љубов – Венера и Меркур влегуваат во Јарец, носејќи ви нови познанства. Доколку сте слободни, ве очекува нова средба. Девиците кои имаат партнер можат да работат на проширување на семејството. Јарците ќе бидат добри за вашата романса. Можно е вселување во текот на декември. Ретроградниот Меркур на крајот на декември ве враќа во времето.

Здравје - подобро.

ВАГА

Работа – Почетокот на декември треба да го искористите доколку планирате да постигнете важен договор и да ја решите документацијата. Можно е и пократко патување. Во вториот дел од декември Венера влегува во Јарец, па ви носи можност да започнете независен бизнис. Тоа може да биде недвижен имот или некои важни инвестиции. Очекувате да платите многу пари, но можно е тоа да биде продолжено до јануари 2023 година. Ретроградниот Меркур започнува на 29 декември, а тоа значи астро аларм кој укажува дека треба да завршите се до тој датум за да не западнете во збунет период.

Љубов – Ретроградниот Марс нема да донесе големо поместување во текот на месец декември, па нема смисла да го притискате партнерот. Влегувањето на Венера во Јарец во декември ќе ве натера да се пресметувате во љубовта, а нестабилното однесување на партнерот ќе ве нервира. Ако сте слободни, пријател од минатото ќе се обиде да постигне нешто повеќе од пријателство со вас.

Здравје - Солидно.

СКОРПИЈА

Работа – Ви претстои успешен месец во кој ќе имате доволно пари, а доаѓа време за преговори. Ќе имате можност за пократко патување, но и можност да купите нов автомобил. Иако Марс е ретрограден до крајот на оваа година, ќе видите дека не треба да реагирате на провокации на работното место и да се трудите навреме да ги завршите обврските. Ретроградниот Меркур пред Нова година ви носи хаотична комуникација, па затоа треба да внимавате какви договори потпишувате.

Љубов – Влегувате во фаза кога ќе уживате во допишувањето. Преку апликациите за запознавање, можете да се согласите да запознаете личност која ќе ве маѓепса со своите зборови. Ќе бидете покомуникативни и отворени за запознавање. Ќе се допишувате со неколку луѓе одеднаш и ќе ви биде интересно.

Здравје - подобро.


Претходна страна  Следна страна