,

(ГАЛЕРИЈА) Чевли есен/зима 2017-18

Погледнете што ќе биде тренд кај чевлите за есен / зима сезона 2017-18. Чизми над колена Чизмите над колената се тренд неколку сезони по ред. Тие додаваат многу софистицираност и сексапил во визијата. За есен / зима 2017-18 година видовме многу чизми над колената од типот "втора кожа" кој цврсто се држи до ногата. Особено актуелни се моделите на велур и кадифе со заострен врв. Чизми со воена нота Во друга крајност од претходниот вид, тренд за оваа есен зима се  и чизми и обувки, инспирирани од воена мода. Тие често се ниски, со груби стапала и често со врвки. Тие се посоодветни за поприсутен изглед и се многу удобни за снежните денови. Градски каубојки Не толку популарен, но силен тренд се и каубојските чизми. Меѓутоа, оваа сезона американските дизајнери им дадоа шарен и модерен изглед, украсувајќи ги со различни цветни и етнички мотиви. Црвени чизми/чевли Црвената обувка – чизма, веднаш станува центар на секоја визија, без оглед на тоа што е. Значи, не е изненадување  тоа што  многу дизајнери избраа црвени чевли за акцент во нивните  модни колекции. Од светло - црвени тонови до длабоки нијанси, црвената боја ќе биде меѓу најдобрите бои во есен / зима чевли 2017-18. Стилски чизми од 80-тите Интересен тренд за зимата 2017 се чизмите од 80-тите. Тие се најчесто со лесно заострен врв и не многу висок тон. Најчесто стигнуваат до коленото и се слободни, дури и малку набрани. Чевли со квадратен врв Квадратните чевли не се за секој вкус, но сепак тие се дел од есен / зима трендови 2017-18. Тие се добро прилагодени за по - префинет канцелариска визија и се сосема удобни, особено за дами со пошироки чекори. Интересни потпетици Чевли со различни потпетици се исто така многу интересен прилог на есен / зима трендови 2017-18. Многу модерни се чевли со пети поразлични од традиционалната форма, како и во различна боја од чевлата. Чевли со многу сјај и акценти Оваа сезона многу дизајнери избраа да додадат сјај на чевлите на нивните колекции. Дефинитивно чевлите на есен / зима сезона 2017-18 ќе се кројат за да се забележат како центар на внимание