,

Пенти Манија се случува во градот – промотивна акција на вашите омилени хулахопки

Од денеска започнува најдобрата акција во градот - Пенти Манија. За време на акцијата сите љубители на Пенти дезенирани хулахопки може ги најдат своите омилени модели намалени до -40%, со почетна цена од 89 денари. Доколку пак се решите за класични хулахопки, за секое второ купено парче добивате 20%, додека за секое трето парче добивате 50% попуст. Акцијата важи во сите продавници на Сара Фешн и Пенти, но и во сите продажни места на Пенти низ Македонија. [gallery size="full" ids="5838,5839,5835,5840,5836,5837"] „Секоја девојка и жена во својата фиока треба да ги има омилените дезенирани и класични хулахопки. И оваа година ја продолжуваме традицијата со третата по ред Пенти Манија. Нашата желба е преку различните попусти и акции да им овозможиме на нашите верни потрошувачи да си ги подарат омилените хулахопки по промотивни цени.“ велат од Сара Фешн. [gallery size="full" ids="5841,5842,5843"] Девојките и жените може да изберат класични, како и дезенирани хулахопки од новата колекција есен-зима 2017/2018, кои со своите модели и принтови се во чекор со најновите светски трендови. Дел од акцијата се секако и детските модели на Пенти хулахопки, кои и оваа година изненадуваат со своите разиграни дезени и бои. Акцијата Пенти Манија трае до 3ти декември, количините на производите се ограничени. [gallery size="full" ids="5846,5847,5834"]