Антонела го сакаше и пред да стане славен, му роди три деца: Сега двојката од соништата е пред развод, причина е познатата убавица

Светот го потресе веста дека еден од најдобрите фудбалери, Лионел Меси, наводно ја изневерил сопругата Антонела со новинарка кој будно ја следи аргентинската репрезентација, чие име е Софија Мартинез. Брачната двојка наводно веќе е на работ на развод, како што пренесува порталот „Directo do Miolo“.

Софија Мартинез неколку пати на социјалните мрежи објавува фотографии со Лионел Меси. Оваа сензационална вест ја шокираше јавноста ширум светот, особено што бракот на Меси важеше за еден од најстабилните.

Антонела Рокузо се забавува со Меси уште од мали нозе, а се познаваат речиси цел живот. Тие се заљубиле пред неговата слава и богатство, а досега успеале да ја спасат својата љубов и покрај многуте предизвици кои ги носи неговата кариера и годините поминати заедно.

Нивната љубов, барем досега, беше без скандали и кавги, кои инаку се многу чести во светот на познатите. Антонела до одреден степен одговара на имиџот на „сопругата на фудбалерот“ што им се припишува на сопругите на најпознатите спортисти - и кој често е прашање на предрасуди. Тоа значи дека не бега од медиумското внимание, но и дека често знае да побегне од таа возбуда.

Нивната љубовна приказна најубавиот можен епилог го доби во 2012 година кога станаа родители. Тие го добија синот Тијаго, а три години подоцна се роди Матео. Во 2018 година семејството доби уште едно засилување, синот Ќир. Медиумите често нагласуваа дека сопругата на Меси е вистинска убавица, и дека останала сосема природна и покрај богатството кое го стекнал нејзиниот сопруг.

Интересно е и тоа што Лео и Антонела се венчаа дури во 2017 година. Кога се решиле на овој чекор, изборот на локација воопшто не бил случаен. Судбоносното „да“ го кажаа во градот од каде се започна, во родното Росарио.

Гласините за можна криза меѓу двојката започнаа по церемонијата за „Златната топка“ во 2023 година, каде Меси по осми пат беше прогласен за најдобар играч на светот. Во видеото кое стана вирално на социјалните мрежи, играчот го врти лицето додека жена се обидува да го бакне.

Локалните медиуми тврдат дека откако Меси ја освои својата осма Златна топка минатиот месец, тој разменил романтичен поглед со новинарката на ESPN, Софија Мартинез, која требало да го интервјуира.

Поради ваквите тврдења, новинарката еднаш мораше да се огласи и да негира каква било романтична врска со Меси. А што е всушност точно останува да видиме.

Фото: Инстаграм
Извор: zena.blic.rs