Бев уморна од седите влакна: Фризерот ѝ направи драстична промена, а нејзиниот сопруг остана без зборови (ФОТО)

Кери имаше долга, седа коса со која долго се бореше и често ја фарбаше, но нејзиниот фризер ѝ направи радикална трансформација и направи да изгледа помладо, но уште побитно да не мора да се труди да ги прикрива седите влакна.

Со возраста, квалитетот на косата значително се менува, додека фризурата и бојата играат клучна улога во визуелното отстранување на возраста од лицето.
Британски фризер откри два трика кои прават да изгледаме помлади, а ние ви ја пренесуваме трансформацијата на жена со која го воодушевила својот сопруг.

Познатиот фризер Кристофер Хопкинс направи голема промена на главата на Кери и направи да изгледа помладо и посвежо.

 Кери со години се обидувала да ја сокрие седата коса, користејќи разни производи на кои со текот на времето станала чувствителна. Имено, фризерот целосно ја скрати  нејзината коса и ја стилизираше во „пикси фризура“, по што нејзиното лице дојде до израз. Сега таа изгледа помладо, посвежо и позадоволно.

 Кога ја здогледал нејзиниот сопруг, видно воодушевен, ја прегрнал и многу му се допаднала промената.

 Исто така, овој пример е показател за тоа колку една мала промена може да не направи посреќни.

ВИДЕО:


извор:stil.kurir