Денешните деца сакаат сè веднаш, јас јадев леб и сало дoдека да дојдам до милион евра: Дара Бубамара искрена

- Се сеќавам, му велев на татко ми да ми купи фустан или чевли, и тој ќе ми речеше: „Не, немам пари сега, ќе ти дадам кога ќе ја добијам платата“

Дара Бубамара е една од најпопуларните пејачки, која може да се пофали со бројни настапи, високи хонорари, недвижен имот... Но, не било така отсекогаш.

Пејачката се сеќава на нејзиното детство, кога нејзиното семејство немало доволно пари, па се случувало нејзините родители да не и даваат пари за џепарлак, како и на моментите кога јаделе само сало и леб.

- Успеав, затоа што морав да се борам, не ми беше дадено ништо на тацна. Заработив повеќе од милион евра во животот, а понекогаш ги немав основните работи - ја започна својата приказна Дара за „Хит“.

- Се сеќавам, му велев на татко ми да ми купи фустан или чевли, и тој ќе ми речеше: „Не, немам пари сега, ќе ти дадам кога ќе ја добијам платата“. Денешните деца се тотално различни, тие мораат веднаш да имаат сè. Не јадевме во ресторани како денес, туку дома, а мајка ми постојано готвеше - рече Дара.

- Порано јадевме леб и сало. За време на училишните одмори, јас одев дома да јадам, затоа што тие не секогаш ми даваа џепарлак. Но, јас сум им благодарен за сè што направија за мене. Затоа му го купив станот на татко ми и го реновирав - рече пејачката.

Дара започнала да заработува многу пари од своите настапи уште од рана возраст, па затоа прво си купила автомобил, а потоа и стан.

- На 18 години купив „Пунто“, а наскоро заработив пари и за најновиот „мерцедес“. Кога го купив станот, си реков: „Така е. Не ти треба ништо повеќе“. Но, сцената ве прави подобри, посилни. Можеби не би била толку луда да не бев дел од естрадата, каде секогаш има борба, постојано се натпреваруваш, затоа што сакаш да бидеш најдобар - заклучи пејачката.

извор: telegraf.rs
насловна фотографија: Marko Jovanović

Фолкерката покажа во каков луксуз живее: Стан од 200 000 евра, сè e во бело и кристално