Дневен хороскоп за вторник: Еден знак ќе „падне“ во страстна авантура

ВАГА

Во моментов не можете да ги одвоите приоритетите од работите кои можат да чекаат. Се наоѓате во хаос кој ви создава конфузија. Не дозволувајте колегите да го забележат тоа, зашто може да добиете негативни поени кај претпоставените. Денес е можен финансиски прилив, кој малку ќе ве релаксира. Партнерските односи ви се добри и не дозволувајте вашата сомничавост да ги загрози. Доколку сте сами и безнадежно вљубени во една личност која не знае дека постоите, време е да смислите нова стратегија.

СКОРПИЈА

Имате одлична идеја за почнување сопствен бизнис, но финансиите ви претставуваат голем проблем. Во моментов сте конфузни и не знаете каде да се обратите за да можете да си ги остварите плановите. Не откажувајте се, помошта може да дојде од место од кое најмалку ја очекувате. Партнерот е љубезен, но по малку арогантен, и тоа ви создава немир. Време е за разговор. Доколку се повлечете и чекате да помине само од себе, ништо нема да постигнете. Ако сте сами, време е да излезете и да почнете да се дружите.

СТРЕЛЕЦ

Работете полека и одвреме-навреме враќајте се на некои стари и заборавени предмети. Можеби тоа ќе ви одземе време, но секако, ќе ви помогне да се справите со сличните проблеми на кои наидувате во моментов. Бидете внимателни и не кажувајте ги плановите. Непријателите ја чекаат секоја ваша грешка и подготвени се да ја искористат. Партнерските односи осцилираат секојдневно. Партнерот има свој начин на размислување, кој не се согласува со вашиот. Не обидувајте се да го убедите, работете како што сметате дека треба.

ЈАРЕЦ

Денес ќе добиете шанса за зголемување на приходите. Во прашање е дополнителна работа која одамна ја очекувате, но досега не биле исполнети условите. Полни сте со идеи и со нови планови. Зачувајте ги плановите за себе и не дозволувајте да бидат нарушени. Вие сте многу добронамерни, но имате и многу непријатели. Партнерот има потреба да се опушти и да искористи неколку дена да се одмори. Не противете се на одлуката, зашто на тој начин ќе го изгубите мирот.

ВОДОЛИЈА

Денес ќе бидете насочени кон семејството и ќе решавате еден семеен проблем. Освен што ќе се бара совет од вас, ќе морате да дадете и финансиска поддршка. Можеби тоа во моментов не ви одговара, но чувствувате дека морате да вложите, за да си го исполните ветувањето кое го имате дадено. Партнерот ви упатува многубројни критики, кои ве прават нервозни. Обидете се да ги игнорирате за да си го зачувате мирот. Без разлика дали сте во врска или сте слободни, секојдневно се соочувате со личности што се заинтересирани за вас.

РИБИ

Се обидувате да ги избалансирате односите на работното место и потребите на семејството. Повторно, по којзнае кој пат, се наоѓате во улога на жртва и немате време за себе. Колку и да се трудите да ги задоволите сите, некој ќе остане незадоволен. Најдобро е да почнете да мислите на себе и на своите потреби. Доколку сте слободни, обратете внимание на една Скорпија што одамна е заинтересирана за вас. Можеби тука ќе си го остварите сонот и ќе воспоставите рамнотежа која ви треба.Претходна страна