Донесена е конечна одлука, нема да има свадба: Николија и Реља никогаш заедно пред олтарот

Се чини дека свадбата на Николија и Реља сепак нема да се случи

Најхармоничниот пар од помладата генерација дефинитивно не се навраќа на околните трачеви... Николија Јовановиќ и Реља Поповиќ иако се заедно осум години, имаат и две ќерки, сѐ уште не се венчале. Минатата година се појавија приказни дека свадбата на Николија и Реља се планира во октомври, но во строга тајност. Но, што тргна на „погрешно...“

Како што претходно објави „Стар“, двајцата кон крајот на септември минатата година планирале да заминат со децата во Атина на одмор, како и таму да се одржи свадбата.

View this post on Instagram

A post shared by NIKOLIJA (@nikolijaofficial)


Но, нивниот план бил да не кажат никому за тоа, само на кумовите, а што планираат Весна Змијанац дознала од нејзината постара внука, која веќе сѐ разбира.

Весна ја чувала внуката, кога Реа ѝ кажала дека мама и тато ќе се венчаат.

Не разбрала што зборува девојката, а кога почнала да истражува, сфатила дека Реа ги слушнала Николија и Реља како разговараат за тајната венчавка.

- Весна веднаш ѝ се јавила на Николија и ѝ кажала дека знае за неа и планот на Реља и дека не може да поверува дека ѝ сокриле толку голема работа. Почна да плаче, па Николија не ни знаела што да ѝ каже. Таа реkla дека ќе ѝ објасни сѐ, само да ја смири. Весна го обвинува и Реља, бидејќи смета дека тој требало да инсистира да ѝ се каже, а не да се согласи да знаат само кумовите.

- Таа едвај се смири. Николија подоцна ѝ објасни дека Реља и таа само разговарале за тоа, но дека сѐ уште ништо не закажале. На крајот рече дека и таа ќе биде присутна, но да молчи за тоа - вели извор близок до Весна.

View this post on Instagram

A post shared by Radio S3 (@radio_s3)


Таа во сосема директен и спонтан разговор одговараше на интересни прашања, пренесе „Радио С3“, а во видео клип откри каков брак замислува... Имено, притоа објаснувајќи дека отсекогаш сакала да се мажи во широки панталони, Николија низ смеа рече дека воопшто не верува дека ќе се омажи. 


Извор: svet-scandal.rs