Дури сега откриено: Потегот на принцезата Дајана

Според написот од Њујорк Тајмс од 1981 година, принцезата Дајана одбила нанејзината кралска свадба да изговори збор што бил обврзувачки со векови, а после тоа, ниту Кејт Мидлтон ниту Меган Маркл не го кажале тој збор!

Целиот свет веќе знае дека Меган Маркл често ги крши кралските правила, поради што ја излудува кралицата Елизабета Втора.

Но, малкумина знаат дека нејзината снаа, покојната принцеза Дајана, крена многу повеќе прашина со своето однесување.

Целиот текст го имате на МАШКИ МАГАЗИН