Џенифер Лопез го спои неспоивото: Ги откри нозете со празничен џемпер (ФОТО)

Џенифер Лопез и Бен Афлек деновиве биле забележани во театар.

Ова е прв пат фотографите да ја „фатат“ Џенифер откако таа ја објави веста за нејзиниот долгоочекуван нов албум.

Пејачката и актерка е во зимски гламур, а направи комбинација од, на прв поглед, неспоиви парчиња. Ретко се случува нејзиниот изглед да не е впечатлив. Таа носи проѕирно здолниште од тул што целосно и ги открива нозете. 

Го искомбинирала со црн џемпер со црн, црвен и бел свечен дезен. Џенифер го дополни својот изглед со проѕирни хулахопки и црни потпетици на платформа.Џенифер пред неколку дена предизвика загриженост кај обожавателите кога ги избриша сите фотографии од социјалните мрежи. 

Сепак, овој потег само направи простор за Џенифер да објави детали за новиот студиски албум. Засега знаеме дека се вика „Ова сум јас...сега“ и дека е поврзан со албум од пред 20 години. Изданието од 2002 година дојде кога Џенифер првпат се сврши со Бен и ја објави песната што таа ја напиша за него, наречена „Драги Бен“. 

За жал, нивната врска се распадна само неколку недели пред планираната венчавка. Сепак, романсата повторно се разгоре во април 2021 година и тие се верија по втор пат, а потоа конечно се венчаа ова лето.


ФОТО: Инстаграм