Еве како изгледа во венчаница ќерката на Бранко Црвенковски која вечерва прави свадба

Во преубава нежна венчаница, Марија Црвенковска, ќерката на поранешниот македонски претседател и премиер Бранко Црвенковски, прави свадба.

Со својот сега веќе сопруг Дамјан, прават свадбена веселба на која имаат покането многубројни пријатели.

Фото: Скриншот

Синот на Бранко, Љупчо, неодамна доби принова па семејството Црвенковски има убави поводи за славење.

Нека им е со среќа.