(ФОТО) Анастасија, ќерката на Наум Петрески на прошетка со ќерката

Фолк-пејачката Анастасија Петреска, ќерката на Наум Петрески на својот Инстаграм профил ја објави првата фотографија со својата ќерка Андреа, која се роди на 5 март. 

Анастасија на почетокот од минатата година се сврши со Владимир Поповски, пејачот на групата „Биоритам“, со кого беше во врска две години, а се венчаа на почетокт од оваа година. 

Анастасија со сопругот, пејачот на групата „Биоритам“, Владимир Поповски 

„ Многу сум радосен, немаше посреќен човек од мене кога Анастасија ми соопшти дека е бремена. Воопшто е важно дали ќе ни се роди внук или внука, но пресреќен сум што таа ќе роди девојче. Нека биде убава на мама и талентирана за музика на мама и на тато“, ни изјави Наум Петрески минатата година. 

Анастасија е најстарата ќерка на Наум, а Андреа е негова прва внука.