(ФОТО) Блеска во седмата деценија: Шерон Стоун во бикини како да има 20 години

 

Ѕвездата од филмот „Basic Instinct“ објави фотографии во бикини

Генерациите пораснаа со филмовите на Шерон Стоун, а американската актерка беше една од најпознатите фатални жени од 90-тите.


Се разбира, со филмот „Basic Instinct“, во кој таа ја имаше главната улога, ииграше со Мајкл Даглас, го освои светот. Пукаше од сексапил, а ние исто така се сеќаваме на „онаа“ познатата сцена, кога ги прекрсти нозете пред детективите ...Во меѓувреме, Шерон Стоун влезе во седмата деценија од животот. Денес има 62 години, а на Инстаграм објави две нови фотографии каде позираше во бикини.

Фановите оценија дека Шерон има одлично тело.Мозочниот удар ми ја уништи кариерата, но и љубовта: Животната приказна на Шерон Стоун