(ФОТО) Џенифер Анистон во бикини: Актерката покажа како изгледа на 50 години

Една од омилените американски актерки Џенифер Анистон која годинава го прослави јубилејниот 50-ти роденден, со својот изглед покажа дека можат да ѝ завидуваат и многу помлади колешки. Ѕвездата од хит-серијата „Пријатели“ е сликана во минималистички бикини, кое во прв план го става нејзиното тело, но и прекрасните облини.

Џенифер со својата појава привлече огромно внимание на прославата на 55-от роденден на нејзината најдобра пријателка Кортни Кокс во Сан Лукас, Каба. Другарките се забавувале во луксузен ресорт покрај океанот. На истото место, во февруари оваа година, актерките го прославија и роденденот на Џенифер Анистон, која денес изгледа посреќно и подобро од било кога, иако е сама.

Џенифер не се гледа со никого и моментално е многу задоволна и исполнета од работата, потврува извор близок на актерката.