(ФОТО) Кралицата Ранија е неприкосновен моден владател: Таа ги обожава овие трендови!

Со скоро секое појавување, кралицата Ранија од Јордан докажува дека ги совладала модните лекции со највисоки оценки и дека со право е на списокот на најдобро облечени дами од кралските терени.

Убавата Ранија не се откажува од нејзините основни стилски карактеристики - да комбинира женски антички парчиња, но така што целата комбинација изгледа модерно и многу инспиративно. 

Ви носиме неколку неодамнешни фотографии кои јасно ни покажуваат какви трендови оваа година прифати прекрасната кралица Ранија од Јордан:

Етно детали


Сафари


Во бело


Во црно од глава до петици


Вечерно издание на кралицата Ранија


извор: stil.rs

(ФОТО) Која кралска личност е најискрена на Инстаграм?

(ФОТО) Кралицата Ранија го менува светот уште пред Кејт Мидлтон и Меган Маркл: Преубава во едиторијал за „Harper's Bazaar“

(ФОТО) Маја Иванова и Кралицата Ранија се дами со стил: Модерна средба

(ФОТО) И нема рамна во стилот: Комбинација со која кралицата Ранија го воодушеви светот