(ФОТО) Моден хит: Кристина Арнаудова во чизми кои мора да ги имате

Пејачката и претседател на здруженито „Проект среќа“, Кристина Арнаудова преферира едноставни модни комбинации.

Таа овојпат избра црна кошула и црни панталони со интересен дезен, а целокупниот изглед го заокружија чизмите со змиски принт, кои се тренд веќе неколку сезони по ред.

- Овие чизми се направени за одење- напиша под фотографијата Кристина, која изгледа одлично и по раѓањето на синовите Максим и Матео.

За да се подготвите за сезоната која следува, чизми со змиски дезен може да најдете и во продавниците на Манго, по цена од 2990 денари.