(ФОТО) Нов моден тренд во светот на чантите: Дали и вие ќе се вљубите во нив?

Лудилото од малите чанти никао не поминува. Откако популарниот француски дизајнер Jacquemus ги освои срцата на сите љубители на модата со своите микро чанти „Le Pitchou i Le Petit Chiquito“, на овој тренд одлучи да му се придружи и италјанската модна куќа „Fendi“.

Во склоп на новата колекција есен/зима 2019, „Fendi“ се одлучија да лансираат сосема нов модела на мала чантичка во неколку различни бои, помеѓу кои најмногу ќе биде истакнето и ќе служи како украс логото на нивниот бренд.

Ако судиме по фотографиите, овој моден бренд препурачува дека може да носите дури и три чантички одеднаш, кои ќе ве издвојуваат од другите како да имате еден посебен аксесоар, совршен за да ви го подигне вашиот стајлинг на ново ниво.