(ФОТО) Од правење снешко до дружба со кученца: Тамара со семејството ужива во зимска идила

По настапот во Лондон, поп пејачката Тамара Тодевска со семејството замина во Маврово на зимски одмор. Иако во главниот град се уште нема снег, на планините има доволно за да се направи и снешко.

Па, така нејзината наследничка малата Хана уживаше оваа зимска игра и со помош на своите родители направи снешко на кој неизмерно му се радуваше.

Повеќе на Хаштаг.мк