(ФОТО) Во трендот на сезоната: Кралицата Летиција едноставна и елегантна


Кралицата Летиција продолжува со своите должности, овој пат, со нејзиниот сопруг, се впуштија во мисија за промоција на Шпанија и туризмот во земјата, пренесуваат медиумите од соседството.


Како и секогаш, таа изгледа елегантно и на висина на задачата, па затоа уште еднаш ги воодушеви сите присутни со својот моден избор. Овој пат таа одбрала фустан, со цветен дезен, во зелена боја. Според стилистите оваа нијанса е особено добра за дамите со потемна коса.


Еспадрилите, кои исто така се голем летен хит, одлично се вклопуваат во фустанот. Овој модел на обувки стана омилен модел на сите трендсетерки за кратко време, а кралицата Летиција не се спротивстави на тоа.

Ретко кога можеме да забележиме некоја грешка во облекувањето кај неа, таа добро ги знае правилата за добар стил и секогаш е во чекор со трендовите, но овој пат се надмина себеси.

Модните критичари не можеа да кажат ништо друго, освен: „Изгледа моќно“.
Извор: stil.kurir.rs

Фото: Profimedia

Беше новинарка и разведена жена, па стана кралица

(ФОТО) Ултра модерна во евтино: Кралицата Летиција во фустан од 1.300 денари 

Модната икона-Кралицата Летиција доминантна во Манго