(ФОТО) Заведува каде и да се појави: Убавицата го најави новиот есенски тренд

Иако е една од најбараните и најангажираните модели денес, Џиџи Хадид секогаш има време за своите пријатели.

Папараците ја „уловија“ во моментот кога тргна на „US Open“, да им пружи поддршка на својата пријателка Серена Вилијамс.

Она што многумина го забележаа е модерниот стајлинг на популарната манекенка. Како набљудувач на тенис натпревар, таа избра лежерна модна комбинација, која судејќи по се ќе биде следниот есенски тренд.

Погледнете на Хаштаг.мк