Хејли Бибер го покори Лондон со ултра краток француски боб: Фризура која има трендовски стил

Има ли подобар начин да го одбележите доаѓањето на вашиот распродаден бренд во ОК со една од омилените британски фризури? Сето тоа е за еден ден работа за Хејли Бибер, која го покори Лондон пред лансирањето на нејзиниот бренд за нега на кожа, Rhode, со завидна, ултра кратка боб фризура. Најкратката од досегашните нејзини боб фризури, таа докажа дека може да работи со трендовски стил во која било должина.

View this post on Instagram

A post shared by ʜᴀɪʟᴇʏ ʀʜᴏᴅᴇ ʙᴀʟᴅᴡɪɴ ʙɪᴇʙᴇʀ (@itshaileyqueen__)Иако е омилена во Обединетото Кралство, новата елегантна естетика за коса на Бибер е навистина позајмена од Французите. Тапа и без никаков напор, нејзината фризура ги има сите белези на француски Боб. Но, Бибер на изгледот го додаде својот препознатлив американски лак.


Совршен партнер за беспрекорната кожа на Хејли (комбинација од младост и Rhode's Peptide Glazing Fluid), ова е стил кој е идеален за летните месеци, кога косата се измива и мести сама по себе. Спојте со деколте што го открива деколтето и вие сте победник. 


ФОТО: Инстаграм