Ја апсеа, тераа да се оперира, сопругот ја остави за 30 години помлада: Како изгледа Линда Еванс - ѕвездата на „Династија“ по сите бродоломи

Познатата Линда Еванс денес има 79 години, а улогата која и донесе светска популарност – славната Кристл Карингтон во ТВ серијата „Династија“, ја доби пред четири децении. Во меѓувреме преживеала бројни животни бродоломи од кои, се надеваме, излезе како победник.

Линда Еванс ја играше Кристл Карингтон од 1981 до 1989 година, а благодарение на оваа актерска задача, таа стана икона на популарната култура во 1980-тите. Улогата во култната „Династија“ и донесе дури пет номинации за Златен глобус, кој го освои еднаш - во 1982 година.


Кристл, исто така, ги освои своите пет награди за избор на луѓе, како и номинација за Еми, во категоријата за најдобра главна женска улога во ТВ серија. Таа, исто така, ја доби својата ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд за нејзиниот придонес во телевизиската забавна индустрија.

На врвот на популарноста на Династија, таа го промовираше парфемот „Forever Crystal“, а потоа и книгата „Linda Evans: Beauty and Exercise“. Тогаш никој не можеше да претпостави дека славата ќе ја следи пад.

Приведување за возење под дејство на забранети супстанции

Светската јавност беше шокирана од веста во 2014 година дека Линда Еванс била уапсена поради возење под дејство на забранети супстанци.


На Јутјуб се појави снимка од апсењето на актерката, на која се гледа како полицаец се приближува кон автомобилот што го возела Линда, прашувајќи ја што не е во ред, а таа одговорила дека ја боли грбот.

Полицаецот рутински ја проверувал состојбата на актерката. Утврдено е дека Линда не можела да продолжи да вози тој ден. Во нејзиниот автомобил тогаш биле пронајдени 30 таблети. Холивудската ѕвезда во полиција изјавила дека се работи за апчиња за релаксација на мускулите.

Актерката подоцна беше осудена на условна казна, а пред овој немил настан никогаш не беше споменато дека Линда Еванс има некаква зависност.

Нејзиниот менаџер потоа разговарал со тимот на „Inside Edition“ кој дошол до видеото за апсење, велејќи дека однесувањето на актерката е последица на употребата на лекови против болки и дека Линда тој ден не била пијана.


Сопругот ја изневерил со 30 години помлада

Линда Еванс немала среќа во љубовта. Нејзиниот прв сопруг Џон Дерек ја оставил поради 30 години помладата љубовница. Нејзиниот втор брак со Стен Херман заврши неславно.

Во деведесетите се забавувала со познатиот грчки композитор и пијанист Јани, кој ја поттикнал да оди на естетска операција. Таа својата емотивна врска ја претвори и во професионална соработка, па со голем успех го продуцираше неговиот концерт на Акропол во Атина. По раскинувањето, таа отвори фитнес центар, а потоа и синџир теретани во Америка.

Во последните години можеме да ја видиме на јавни настани од Берлин до Лос Анџелес, каде што живее.

„Мислев дека грижата за себе е одење во бањата или купување нешто за да се чувствувате подобро. Ми требаше долго време да сфатам дека тоа всушност доаѓа од внатре. Животот ме научи дека морам да се сакам себеси, и младата и стара, и слаба, и дебела“, порача Линда Еванс.Фото: Instagram Printscreen


(ФОТО) По него лудуваа сите жени: Заводникот од „Династија“ денеска изгледа вака