„Како е можно да се заљубил во толку различни жени“: Едната се интересира само за луксуз, другата се шета во тренерки без шминка

Додека таа се пресоблекува пет пати на ден на меден месец, шета низ Капри на најжешкото време со тон шминка на лицето, неговата поранешна ужива во мирен живот занимавајќи се со децата и работи на нова врска, која, како што велат медиумите, станува се посериозна.

Свадбата на Џенифер Лопез и Бен Афлек ја следеше секој човек на планетата, а од тогаш папараците го следат секој нивни чекор додека младенците „уживаат“ во убавината на италијанските гратчиња на југот.

Додека Џенифер се шетала на островот од бајките, фотографите покрај аутфитите успеале да забележат и два важни прстени на нејзината рака.

Кога станува збор за накитот на прстенот на прстот, едниот прстен е вереничкиот, а другиот венчалниот (на раката на Џенифер Афлек гледаме и прекрасен златен накит). Изгледаат многу луксузно, што секако се, но разликата во нивните цени е огромна. 

„Бурмата на Џенифер Афлек е класична и безвременска! Изгледа како широка платина лента со купола. Прстенот е прекрасен симбол на нејзината љубов и посветеност кон Бен бидејќи платината е скапоцена, ретка и трае цел живот. Проценувам дека овој прстен е околу 1.000 долари“, коментира претседателката на „Platinum Guild International USA“ Џени Лукер откривајќи ја големата симболика на накитот, пренесува hellomagazine.com.

Бурмата е убава и секако не е евтина, но нејзината цена во споредба со цената на вереничкиот прстен е навистина мала.

„Бидејќи природните зелени дијаманти се многу ретки, јас би проценила дека овој прстен вреди најмалку пет милиони долари“, рече Џени за вереничкиот прстен. 

Во превод, Џенифер на раката носи вистинско богатство.

Иако Бен Афлек со години е одвоен од својата поранешна сопруга Џенифер Гарднер, со која има три деца и го дели старателството, нејзиниот животен стил дефинитивно е различен од она во кое е тој сега. Не само што фотографиите од Бен и Џенифер се шетаа низ светот, туку папараците го фатија и секој израз на нивните лица, од кои можете да заклучите дека навистина не уживаат во секој момент, а можеби и дека ова патување малку ги трогнало.

Додека Бен Афлек и Џенифер Лопез уживаа во семејна средина на нивниот меден месец во Париз, Џенифер Гарнер наводно ја искористила можноста да помине што е можно повеќе време со своето момче Џон Милер, па веќе почнаа гласини дека парот кој вообичаено сака да биде што е можно подалеку од очите на јавноста ја користи возбудата што ја создаде нејзиниот поранешен и познатата латино дива за да ја подигне врската на повисоко ниво.

Анонимен извор за „UsWeekly“ изјавил дека парот и понатаму продолжува со стратегијата за одржување строга приватност, па се погрижуваат нивните состаноци никогаш да не бидат на некое од популарните холивудски места. „Тие се среќаваат кај некој пријател, дури и за брза чаша вино или тивок вечерен состанок далеку од љубопитните очи“, открил изворот.

Така успеале уште повеќе да се зближат, а тоа што успеале да побегнат во Њујорк и Италија, без никој да дознае, е можеби најдобар пример за тоа колку добро се кријат. Кога не можат да им побегнат на папараците, тие често преноќуваат еден кај друг во Лос Анџелес.

Нивната тактика е дијаметрално спротивна од онаа на Џенифер Лопез и Бен Афлек, кои својата љубов и среќа ја споделуваат со остатокот од светот без никакво двоумење, очигледно многу подобро се справуваат со медиумското внимание денес отколку кога беа прв пат во врска пред две децении.

За тоа колку папараците можат да бидат безмилосни, Џенифер Гарнер постојано признала дека нивното следење, кое траело со години, влијаело и на нејзините деца. Таа за „Холивуд репортер“ се присети како нејзината најстара ќерка Вајолет страдала од вознемиреност по бројните средби и еднаш ѝ рекла: „Ние не го баравме тоа. Не ги сакаме овие камери, тие се страшни. Мажите се страшни, се караат меѓу себе и тешко е да се чувствуваш како дете кога те бркаат'.


Иако нејзините три деца - Вајолет, Серафина и Семјуел - подобро го толерираат медиумското внимание денес кога се малку постари, изгледа дека Џенифер Гарнер научила вредни лекции од претходните грешки, па дури и денес носи различни одлуки за да го заштити своето семејство и она што го вклучува Џон. Со тоа што ја држи нивната романса подалеку од сите, има многу помалку луѓе кои на кој било начин се вклучени во нејзиниот приватен живот и тоа и дава можност да ужива во врската онаква каква што е нормално - приватно. 

Многу луѓе на Интернет ги коментираат двете сопруги на Бен Афлек, а најчестите коментари се: „Како е можно Бен да се заљубил во толку различни жени?“.

Инаку, некои веднаш погрешно ја протолкуваа Гарнер дека тагува поради обновената романса на поранешниот сопруг со екс вереницата, а некои отидоа и чекор подалеку и искоментираа дека таа мора да е 'мизерна и сама' додека тие уживаат во многу јавна романса. Актерката никогаш не го коментирала тоа, но сосема е јасно дека е далеку од вистината.

Едноставно не се гледа...


Фото: Профимедиа/Инстаграм/pinterest.com

Можеби ќе ве интересира:

Поранешната сопруга на Афлек ја „прозва“ Џеј Ло: Џенифер Гарнер проговори за чувствителна тема