Карлеуша приреди топ шоу: И Бијонсе би ѝ аплаудирала на концертот на кој ги претстави новите албуми

Српската пејачка Јелена Карлеуша на концертот кој го одржи во Белград ги претстави своите два нови албуми „Алфа“ и „Омега“. Влезот на концертот беше целосно бесплатен, а поради големата гужва на местото каде што се одржуваше настанот, публиката беше принудена настапот да го следи од мостот и од блискиот парк.

 Карлеуша за време на настапот смени неколку аутфити, а сценографијата беше светска.

Концертот го отовори со хитот Karlyb*tch, во костим добро познат на публиката од спотот за истата песна.

Видео од концертната промоција треба да излезе наскоро, а до тогаш во прилог фотографии од атмосферата.

 Фото:youtube/screenshot