Кешки нема да ме караш што објавив твоја слика: Ќерката на Маријана слави роденден (ФОТО)

Познатата пејачка Маријана која долги години живее во Австралија со интересна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Магдалена.

Од бракот со поранешниот сопруг Тоде таа ги има ќерката Магдалена и синот Филип.

- Да си ми жива, здрава и весела ќерко моја, мамино девојче. Среќен роденден Меги, а мама како и секогаш без твојата дозвола ја споделувам твојата слика. Кешки нема да ме караш овој пат - напиша Маријана.