„Која си ти? Марш, излегувај надвор“: Саша Поповиќ ја избркал Ана Николиќ од студио, па открил што се случило потоа

Саша Поповиќ раскажа како еднаш ја избркал пејачката Ана Николиќ од студио.

Пејачката Ана Николиќ изминативе неколку години е во центарот на вниманието поради скандалозното однесување, кавгите со колегите и соработниците, јавното прозивкање со поранешните љубовници, а неодамна и поради новото момче кое дури и го вработила кај неа.

„Чоколадната девојка“ важеше за една од најубавите и најбараните пејачки во целиот регион, а Саша Поповиќ се присети на нивната прва средба која ја одбележала непријатна ситуација.

Саша Поповиќ гостуваше во емисија во која зборуваше за бројните соработки со големи имиња на музичката сцена, но откри и како ја исфрлил Ана Николиќ од студиото.

Поранешниот сопственик на Гранд истакна дека Здравко Чолиќ е најголемиот и најпопуларен поп пејач на сите времиња, Злата Петровиќ е весела, насмеана, најдобрата пејачка за свадби, Неда Украде е доајен на естрадата, Сека Алексиќ е една од најпопуларните пејачки во Гранд, а потоа водителката ја спомена и Ана Николиќ. Поповиќ не одолеа да ги каже деталите од нивното ни малку пријатно познанство.

„Ќе ви кажам една анегдота. Беше 2000 или 2001 година, не знам точно кога го отворивме Гранд и направивме десет албуми одеднаш. Тоа беше неверојатно. Доаѓам и на состанокот што го имаше Стоја, таа беше можеби и најпродаваниот пејач што се однесува до ЦД-ата и касетите“, се присети Поповиќ во емисијата „Шоуто мора да продолжи“ и додаде:

„Влегувам внатре и гледам дека Рале работи со пејачка што никогаш не сум ја видел. Велам: „Рале, ајде да работиме, дали си луд, кој е сега оваа пејачка овде?“ и ја и велам: „Слушај ти, ајде излегувај надвор“, и таа излегува од кабината, а јас и велам: „Која си ти, по ѓаволите?!“. И таа ми вели дека еден ден ќе биде популарна, а јас и одговорам: „Ти никогаш нема да бидеш позната, марш надвор“, раскажал Поповиќ и додаде дека Николиќ се прославила по само една година.

„Ја поканив во Шоуто на Гранд и таа доаѓа и ме потсети како ми кажала дека ќе биде популарна“, се присетил Поповиќ.

Фото: Инстаграм/Принтскрин
Извор: Mondo.rs