Лепа Брена во никогаш поубаво издание ја дочека Новата година: Сите зборуваат за синиот фустан кој ѝ избриша барем 10 години (ВИДЕО)

Лепа Брена за дочекот на 2023 година изгледаше поубаво до било кога...

Една од најголемите ѕвезди во регионот и сопственичка на бројни вонременски хитови, Лепа Брена вчера направи забава за паметење во еден ресторан во српската престолнна. Оние кои беа на нејзиниот настап велат дека тоа можеби им бил најубавиот дочек на Нова година.

Брена е позната како дама со беспрекорен стил, и за секој свој концерт внимателно ги одбира модните комбинации. Но, овој пат, изгледа, се надмина самата себе. Линијата ја доведе до совршенство, а сината која го истакна целиот нејзин сексапил. Препознатливата насмевка не ја симнуваше до лицето, што е посебна магија на нејзиниот изглед.

Имено, музичката дива за најлудата ноќ одбра син фустан со интересен крој, која феноменално ѝ ја истакна половината, како и нејзините долги згодни нозе. Најмногу внимание привлекоа и сребрените детали, кои го направија уште погламурозен.

Незаменлив дел од целата комбинација беа и ракивиците во истата боја, а целиот изглед го заокружија впечатливите обетки. Лепа Брена навистина се потрудила за да заблеска во полн сјај на дочекот, и одбра многу елегантна пунџа.

View this post on Instagram

A post shared by @_.lepabrenaa._


фото: Принтскрин / Инстаграм