„Летајте сега заедно“: Фолк пејачот Марјан Коцев со тажна објава

Познатиот фолк пејач Марјан Коцев, викендов сподели тажна вест.

Имено, на социјалните мрежи се прости од неговиот татко.

„Сега пак сте заедно, а нас многу ни фалите! Фала ви за сѐ!!!! - Напиша Коцев на Инстаграм споделувајќи фотографија од неговите родители.


Марјан Коцев е фолкерот кој долги години опстојува на македонската естрада, а без неговите хитови не може да помине ниту една веселба во Македонија.

„Ти, само ти“, „Бекрија љубовџија“ се песните на кои мора да се стане и да се заигра каде и да сте.

Освен во Македонија, пејачот е чест гостин на настапи во дијаспората.


ФОТО: Принтскрин инстаграм