Луксузен роденден: Биг Мама направи забава за паметење (ФОТО)

Познатата албанска пејачка и водителка Биг Мама вчеравечер го прослави својот 38-ми роденден во друштво на своите најблиски

Ја пематиме како откачената пејачка која секогаш има свој претпознатлив стил. Популарната ТВ водителка и пејачка Биг Мама низ годините менуваше многу фризури, и имаше далеку повеќе килограми од сега, поточно 110.

Откако пред неколку години направи стеснување на желудникот, таа ослабна околу 40 килограми и сега изгледа и се чувствува одлично. 

Вчеравечер таа го прослави својот роденден во луксузен скопски хотел, облечена во виолетова модна комбинација со кристали. Тортата изгледаше многу отмено, а Биг Мама ја дувна во придружба на пејачот на забавата, на кој претходно му фрлаше пари.